Keresés az erőforrások között
[ Új üzenetek · Tagok · Fórumszabályzat · Keresés · RSS ]
  • Oldal 1 / 1
  • 1
uCoz Táska - Közösségi fórum » Miegymás » Általános csevegés » Főzni szeretsz? (Egyedi receptek, egymás tollából)
Főzni szeretsz?
Kredobs
Dátum: Szombat, 2015-08-22, 18:53:05 | Üzenet # 1
Ellenőrzött
27 üzenet
5
Sziasztok !

Azért mertem ezt a témát indítani, mert szeretek főzni, és a mai nap volt az első, hogy libát sütöttem.

Első körben megfogtam, és begyujtottam a sütőt.Na nem maxon, csak annyira, hogy a tepsi kellemesen átmelegedjen. Ezek után, (az asszony röhögésétől visító hangja mellett) a hagymát karikákra vágtam.
Mikor ezzel végeztem, egy kis apróra vágott szalonnát a hagyma tetejére szórtam. Ezek után az egész vissza a sütőbe.

Amíg a hagyma pirul a szalonnával, addig kezelésbe vettem a madarat.(5,5 Kg) Nem adta magát könnyen, de megszabadítottam a szárnyától, a combjaitól, és a mellétől.Na ekkor az alkatrészek mentek a vájlingba hideg vízbe.

Mikor már éreztem, (és az egész lépcsőház is) hogy a hagyma kellő képpen megpirult a szalonnával, akkor kivettem a sütőből.

Ezek után a darabokra szedett madarat az asszony által készített fűszersóval (rózsabors, só, egy csipet kömény, és koriander) erőteljes mozdulatokkal megmasszíroztam.

A már masszírozáson átesett madár, beleugrott a tepsibe. Kért még egy kis olajat, vizet(kb 2 dl), szalonnát(nyersen), és a kérésére lefedtem alufóliával.

Itt szaunázott kb másfél órát, mielött lekerült róla a fólia.
Miután a fólia leugrott róla, a saját kis söröcskémből öntöttem reá egy kicsit(kb 1 dl), amitől lett olyan jó, és gyönyörű szépen megpirult az elkövetkezendő 20 percben.Itt kell hozzá adni a félbe, negyedbe vágott burgonyát, és a sütő ajtaját újra becsukni.(20 perc nem több, mert megég)

Ezek után nem volt más választásom, mint ki kellett vennem a sütőből, és a családdal együtt elfogyasztani.

ui:csalamádé, vagy csemi ubi a legjobb hozzá (szerintem)

Jó étvágyat !


Az üzenetet módosította: Kredobs - Szombat, 2015-08-22, 18:54:53
bigblog
Dátum: Szombat, 2015-08-22, 19:19:39 | Üzenet # 2
Projektvezető
458 üzenet
1
Kredobs, köszönjük a fáradalmat smile Nem tudok főzni, de reméljük, más jobban hasznát tudja venni a témának, mint én biggrin


@bigblogofficial.
Kredobs
Dátum: Szombat, 2015-08-22, 21:01:29 | Üzenet # 3
Ellenőrzött
27 üzenet
5
bigblog!

Nem mondod, hogy még egy rántottát sem sütöttél?
bigblog
Dátum: Szombat, 2015-08-22, 21:14:10 | Üzenet # 4
Projektvezető
458 üzenet
1
Kredobs, rántottát sütöttem biggrin Csak nem vonz annyira a gasztronómia biggrin


@bigblogofficial.
AdamS
Dátum: Vasárnap, 2015-08-23, 11:35:21 | Üzenet # 5
Adminisztrátor
21 üzenet
27
Mivel én vegyésznek tanulok, és általában kidolgozott receptek alapján kell dolgoznunk, nem nagy kunszt a főzés, hozzászoktam, illetve ugyebár...helyettem senki nem csinálja meg a kaját. Szeretek főzni, bár inkább a sütést favorizálom. Aki esetleg tudna egy használható Kardinális recepttel megdobni, megköszönném biggrin
vago
Dátum: Vasárnap, 2015-08-23, 12:30:52 | Üzenet # 6
VIP
92 üzenet
4
Nem az oldalamat akarom reklámozni,de ha átjösz sok jó receptet találsz. wink


"A megbolondulás egy folyamat kezdete. Nem a vége."
AdamS
Dátum: Vasárnap, 2015-08-23, 20:10:24 | Üzenet # 7
Adminisztrátor
21 üzenet
27
Idézet vago ()
Nem az oldalamat akarom reklámozni,de ha átjösz sok jó receptet találsz. wink


Wow! Na lehet elő is veszem a kis tollam és papírom. Köszi a tippet vago! smile
Kredobs
Dátum: Vasárnap, 2015-08-23, 20:20:27 | Üzenet # 8
Ellenőrzött
27 üzenet
5
AdamS-nek, egy Kardinális, ahogy az asszony csinálja!

8 tojásfehérje
kristálycukor
2 tojás
3 tojássárgája
porcukor
1 cs. vaníliás cukor
5 dkg liszt
baracklekvár

Az arányok, mindíg a készítő, és a fogyasztó szája íze szerint.

A tojásfehérjéket verd habbá úgy, hogy közben beleszórod a kristálycukrot.(bele, nem az asztalra, és mellé)
A két egész tojást a tojássárgájákkal meg a porcukorral keverd fehéredésig, add hozzá a vaníliás cukrot, a lisztet, és alaposan dolgozd el.

Fektess a tepsire két darab 15x40 centis sütőpapírt. A fehér masszát töltsd nyomózsákba, és nyomj a papírokra hosszában 3-3 csíkot úgy, hogy köztük 1-1 ujjnyi távolság maradjon.
Ezt töltsd ki a sárga masszával. Tedd a tepsit előmelegített sütőbe, és 180 fokon 10-15 perc alatt süsd meg. Fejtsd le róla a papírt, majd az alsó felüket kend meg baracklekvárral, és tapaszd őket egymáshoz.
Rövid ideig pihentesd, majd kétujjnyira szeleteld fel, szitálj rá porcukrot.
Az asszony piramisszerűen csinálta. 2-4 db fehér csík közé nyomott 3 sárga csíkot, 1-3 db fehér csík közé nyomott 2 sárga csíkot, 1-2 db fehér csík közé nyomott 1 sárga csíkot, és még maradt egy fehér csík a végére, amit ki tudőtt nyomni a zsákból. Ezeket építette egymásra.

Jó étvágyat hozzá

ui:ha gondolod tömegszázalékban is megadhatom az arányokat wink

"vago"

A Ragacsos sült oldalas már meg is ragadta a fantáziám. Köszi ! wink


Az üzenetet módosította: Kredobs - Vasárnap, 2015-08-23, 20:27:42
AdamS
Dátum: Vasárnap, 2015-08-23, 20:29:43 | Üzenet # 9
Adminisztrátor
21 üzenet
27
Ez igen Kredobs, nem hittem volna, hogy ilyen hamar megkapom a receptet.
Nagyon szépen köszönöm, valamikor szeptemberben küldök képet az eredményről!

Idézet Kredobs ()
"vago" hova is ?


Szerintem ERRE gondolt smile
Kredobs
Dátum: Vasárnap, 2015-08-23, 20:33:49 | Üzenet # 10
Ellenőrzött
27 üzenet
5
AdamS,

Nagyon szívesen.Várjuk a képet!
uCoz Táska - Közösségi fórum » Miegymás » Általános csevegés » Főzni szeretsz? (Egyedi receptek, egymás tollából)
  • Oldal 1 / 1
  • 1
Keresés:

A uCoz Táska hivatalosan is bezárt. A legtöbb anyag, a uCoz-os tagság lejárta után is elérhető GitHub-on. Köszönjük a sok együtt töltött évet!